بهترین افزونه های فروشگاه ساز وردپرس و امکانات آن ها

بهترین فروشگاه ساز های وردپرسدر راه اندازی کسب و کار اینترنتی و راه اندازی فروشگاه اینترنتی فروشگاه سازها نقش مهمی دارند. در این مقاله قصد داریم در مورد بهترین فروشگاه سازهای وردپرس که در این سیستم مدیریت محتوا پادشاهی می کنند صحبت کنیم. در این مقاله افزونه های بهترین فروشگاه سازهای وردپرس را به شما معرفی میکنیم و امیدواریم برای شما مفید باشد.

بهترین فروشگاه سازهای وردپرس

قدرت وردپرس در ساخت انواع مختلف وب سایت تاکنون بارها مورد آزمایش قرار گرفته است و انصافا نیز بسیار بسیار خوب و حرفه ای و سربلند بیرون آمده است. اما یکی از این آزمایش های بزرگ، استفاده از وردپرس به عنوان یک فروشگاه اینترنتی می باشد که باید در این آزمون هم سربلند خارج می شد اما در این بخش باید توجه کنید که هسته اصلی وردپرس فاقد امکانات لازم برای یک فروشگاه اینترنتی است ولی از آنجا که برای هر مشکلی و موردی در وردپرس یک افزونه وجود دارد، این قابلیت نیز به وردپرس افزوده شده است و با استفاده از یک افزونه می‌توان وردپرس را به یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای تبدیل کرد. با انتخاب بهترین فروشگاه سازهای وردپرس با شما هستیم.

انتخاب افزونه مناسب

وقتی پای افزونه برای وردپرس به میان می آید، معمولا چندین گزینه برای انتخاب بین آن ها وجود دارد و بسیار نیز این حق انتخاب متنوع و عالی است. اما سخت ترین قسمت برای استفاده از افزونه ، بخش انتخاب افزونه است که باید در این قسمت مواردی را نیز مد نظر قرار داد. در این انتخاب باید به این موارد توجه کرد که کدام افزونه برای رفع نیاز شما امکانات بیشتر و مناسب تری را ارائه می دهد و مناسب تر می توان از آن استفاده کرد.

تاکنون افزونه های زیادی برای تبدیل وردپرس به یک فروشگاه اینترنتی ارائه شده است که از این میان ، تعدادی با اقبال بیشتری مواجه شده و کاربران را بیشتر به سوی خود جذب کرده اند و تعدادی نیز آنچنان که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته اند.

اگر شما هم قصد دارید فروشگاه اینترنتی خود را بر پایه وردپرس ایجاد کنید ، خواندن این مقاله قبل از هر عملی به شما توصیه می شود. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا ۵ افزونه بهترین فروشگاه سازهای وردپرس را به شما معرفی کنیم:

۱- افزونه فروشگاه ساز woocommerce

این افزونه رایگان و قدرتمند که زیر نظر شرکت اتوماتیک (شرکت مادر وردپرس) ساخته شده است با امکانات فراوان خود در میان کاربران ایرانی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران و وب سایت های ایرانی بسیار خوب و مفید و حرفه ای است. WooCommerce یک افزونه ساده هم برای مشتری ها و هم برای فروشندگان اینترنتی است و امکانات بسیار خوب و جالب توجهی نیز دارد که آن را در بین بهترین فروشگاه سازهای وردپرس قرار می دهد.

بهترین فروشگاه ساز های وردپرس - ووکامرس

ویژگی ها

مهم ترین ویژگی ووکامرس که آن را جزء بهترین فروشگاه سازهای وردپرس قرار داده، این است که تقریبا همه چیزهایی که برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی خود به آن احتیاج دارید به صورت کاملا رایگان در اختیار شما قرار می گیرد و از همه موارد به صورت کامل پشتیبانی می کند. بیشتر افزونه ها و قالب های این افزونه قدرتمند نیز رایگان هستند و نیاز شما را برآورده خواهند کرد و بسیار نیز انعطاف پذیر هستند و شما برای هر کاری در این فروشگاه ساز می توانید از بسیاری از افزونه های حرفه ای استفاده کنید.

فرقی نمی کند که شما یک کاربر حرفه ای هستید یا یک کاربر تازه کار ، برای استفاده از ووکامرس کافی است با وردپرس آشنایی داشته باشید . هر کاربر با هر سطح دانشی قادر است از امکانات خارق العاده این افزونه استفاده کند .پس نگرانی در مورد میزان اطلاعات شما در مورد استفاده از این افزونه ووکامرس نیست. در این مورد ویدئوهای آموزشی زیادی برای آموزش ووکامرس وجود دارد که نیازهای شما را برآورده خواهند کرد. پس نگران این مورد نباشید.

قابلیت ها

از جمله قابلیت های کلیدی دیگر این افزونه حرفه ای وردپرس می توان به کنترل دقیق روی موجودی ، سیستم تخفیف قدرتمند ، مدیریت سفارشات ، گزارش فروش ، فروش محصولات دانلودی و مجازی ، محیط کاربری مشتریان ، کنترل کامل حمل و نقل و مالیات ، وجود درگاه های پرداخت فارسی و خارجی زیاد ، امکان تعریف کالاهی متغیر ، امکان فروش کالاهای گروهی ، امکان خرید بدون نیاز به عضویت ، سیستم نقد و بررسی کالاها توسط خریداران ، امکان استفاده به عنوان کاتالوگ محصولات ، امکان صدور فاکتور ، امکان افزایش قابلیت ها با نصب افزونه های جدید و فراوان ، پشتیبانی کامل از زبان فارسی و واحد پول ایران و … اشاره نمود.

در کنار این مواردی که گفته شد موارد بسیار بیشتر دیگری نیز وجود دارد که می توانید در صورتی که قصد استفاده از این افزونه را دارید از آن ها استفاده کنید. از طریق لینک زیر می توانید ووکامرس که یکی از بهترین فروشگاه سازهای وردپرس است را دانلود کنید:

صفحه افزونه ووکامرس

 

نکته) برای راه اندازی ووکامرس با زبان فارسی ابتدا «افزونه فارسی ساز ووکامرس» را از لینک زیر دریافت و نصب نمایید:

صفحه افزونه فارسی ساز ووکامرس

۲- افزونه فروشگاه ساز Easy Digital Downloads

در این قسمت به معرفی یکی دیگر از بهترین فروشگاه سازهای وردپرس می پردازیم. اگر فروشگاه اینترنتی شما مختص فروش کالاهای دانلودی و مجازی است، افزونه Easy Digital Downloads برای شما ساخته شده است و بهترین انتخاب برای شما برای ساخت فروشگاه اینترنتی شما است. بر خلاف سایر افزونه ها، این افزونه تنها روی قابلیت های کاربردی و سادگی استفاده از افزونه تمرکز کرده است. یکی از قابلیت های کلیدی این افزونه امکان نمایش اطلاعات کامل در مورد تعداد فروش و میزان درآمد شما می باشد که می تواند در این زمینه برای شما بسیار خوب و حرفه ای و مورد استفاده باشد. پس به این موارد بسیار توجه داشته باشید چون امکانات دیگر شاید اصلا برای شما بدرد بخور نباشند و بهتر است با دید باز تصمیم بگیرید.

بهترین فروشگاه ساز های وردپرس - Easy Digital Downloads

از آنجا که افزونه EDD با استانداردهای برنامه نویسی وردپرس ایجاد شده است، یکی از بهترین افزونه ها در زمینه امکان شخصی سازی و ویرایش قسمت های مختلف آن توسط توسعه دهندگان محسوب می شود. پس در زمینه برنامه نویسی نیز از این افزونه بهتر و حرفه ای تر نمی توانید پیدا کنید و علمکردی به این حرفه ای بودن بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

قابلیت ها

توسط این افزونه قدرتمند شما می توانید نسبت به فروش اقلامی مانند کارت شارژ ، جزوات و کتاب های الکترونیکی ، مقالات و … اقدام کنید و فروشگاه هایی را راه اندازی کنید که در آن فقط محصولات دانلودی به فروش برسد که خب این مورد هم می تواند برای کاربرانی که فقط قصد داشتن فروشگاه اینترنتی را دارند موثر باشد و البته توجه کنید فروشگاهی که تماما دارای موارد و محصولات فروشی به صورت دانلودی باشد و این افزونه از فروشگاه محصولات فیزیکی پشتیبانی نخواهد کرد.

قابلیت های کلیدی

قابلیت های کلیدی این افزونه عبارت اند از کدهای تخفیف، گزارش فروش از محصولات در تمامی اوقات و ساعات روز، تاریخچه خرید کاربران از تمامی محصولات درون فروشگاه شما، ذخیره مشخصات دانلود های محصولات، درگاه های پرداخت ایرانی و خارجی فراوان و حرفه ای، پشتیبانی کامل از زبان فارسی و واحد پول ایران و غیره که خب باید با آن ها کار کنید تا متوجه خاص بودن آن ها شوید که چقدر حرفه ای و مورد استفاده هستند. همچنین برای Easy Digital Downloads بیش از ۲۰۰ افزونه جانبی ساخته شده است که قابلیت های بیشتری را به این افزونه جالب اضافه می کند و آن را جزء بهترین فروشگاه سازهای وردپرس قرار می دهد.

حال شما می توانید این افزونه حرفه ای را از لینک زیر دریافت کنید:

صفحه افزونه Easy Digital Downloads

۳- افزونه فروشگاه ساز MarketPress

افزونه MarketPress یک افزونه قدرتمند برای ساخت فروشگاه های اینترنتی بر پایه وردپرس است. این افزونه توسط WPMU DEV توسعه داده شده است که یکی از بهترین توسعه دهندگان وردپرس محسوب می شود و افزونه ای بسیار خوب و حرفه ای است.

بهترین فروشگاه سازهای وردپرس - MarketPress

طراحی مناسب ، راحتی در استفاده و شخصی سازی و امکانات زیاد از جمله قابلیت های ویژه این افزونه محسوب می شوند. اما موردی که جود دارد این است که این افزونه به تعداد زیاد در ایران مورد استفاده نمی شود و همین باعث می شود که شما اطلاعات زیادی از آن نداشته باشید و با آن آشنا نباشید اما به هرحال این افزونه از بهترین فروشگاه سازهای وردپرس است.

ویژگی ها

افزونه MarketPress به صورت پیشفرض با افزونه های بادی پرس و وردپرس شبکه هماهنگ است به این معنا که از این افزونه می توانید شبکه ای از فروشگاه های اینترنتی مختلف (مانند eBay) را راه اندازی کنید. پس در این قسمت می توانید احساس کنید که با افزونه ای بسیار خوب و حرفه ای همراه هستیم.

قابلیت های کلیدی

از جمله قابلیت های کلیدی دیگر این افزونه وردپرس حرفه ای MarketPress می توان به پشتیبانی از درگاه های پرداخت معروف، امکان فروش محصولات فیزیکی و دیجیتالی، امکان تعریف گزینه های مربوط به مالیات، داشتن تنظیمات مربوط به حمل و نقل، سیستم تخفیف و کوپن قدرتمند، بی نهایت متغیر برای کالاها، مدیریت کامل روی موجودی انبار، داشتن کدهای کوتاه قدرتمند و … اشاره نمود که در حالت جمعی این افزونه را به بهترین انتخاب برای شما تبدیل می کنند.

شما می توانید این افزونه حرفه ای را از لینک زیر دریافت کنید:

صفحه افزونه MarketPress

۴- افزونه فروشگاه ساز Jigoshop

به آخرین مورد از بهترین فروشگاه سازهای وردپرس می رسیم. با استفاده از افزونه Jigoshop می توانید سایت وردپرسی خود را به یک فروشگاه پویا تبدیل کنید و یک فروشگاه پویا را مدیریت کنید. اگر چه این افزونه یکی از افزونه های خوب برای ساخت فروشگاه اینترنتی محسوب می شود ولی کمبود قالب ها و افزونه های رایگان آن را در مقابل رقیبان در جایگاه پایین تری قرار می دهد.

بهترین فروشگاه سازهای وردپرس - Jigoshop

درست است که به این افزونه زیاد توجه نمی شود ولی این مورد دلیل بر خوب نبودن این افزونه حرفه ای نیست و این افزونه بسیار حرفه ای بوده و دارای بخش های مختلف و همچنین ویژگی های بسیار زیاد و مهمی است که از این ویژگی ها میتوان به ارائه گزارشات دقیق، امکان فروش محصولات دانلودی، امکان فروش محصولات متغیر، ابزارک ها و کدهای کوتاه فراوان، پرداخت تک صفحه ای، مدیریت موجودی کالاها، درون ریزی یا برون بری محصولات، نمایش محصولات مرتبط و بسیاری دیگر اشاره کرد که از قابلیت های افزونه رایگان Jigoshop محسوب می شوند.

شما می توانید این افزونه حرفه ای را از لینک زیر دریافت کنید:

صفحه افزونه Jigoshop

۲نکته برای انتخاب بهترین افزونه فروشگاه ساز وردپرس:

۱-اگر قصد راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات فیزیکی و دیجیتالی در کنار هم را دارید، بهترین گزینه برای شما، افزونه قدرتمند ووکامرس است. چرا که این افزونه به خوبی در ایران پشتیبانی شده و درگاه های پرداخت داخلی زیادی برای آن ارائه شده است و کار شما را بسیار ساده تر می کند و نیاز آنچنانی به دانستن موارد کد نویسی و … نخواهید داشت. همچنین با وجود افزونه ها و قالب های فراوان در آینده برای توسعه وب سایت خود با مشکل خاصی مواجه نخواهید شد.

۲-اگر فروشگاهی که مد نظر شماست فقط ویژه فروش محصولات دانلودی است و قرار است فقط در آن محصولات دانلودی را به فروش برسانید، افزونه Easy Digital Downloads بهترین گزینه برای شما محسوب می شود که می توانید استفاده کنید. این افزونه نیز در ایران دارای درگاه های پرداخت متنوع است و می تواند کلیه نیازهای شما در زمینه فروش فایل های دیجیتالی را رفع کند.

One thought on “بهترین افزونه های فروشگاه ساز وردپرس و امکانات آن ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.