تأثیر ایموجی در سئو سایت و نحوه استفاده از آن‌ها 😎

تأثیر ایموجی در سئوگوگل در سال ۲۰۱۵ شروع به پشتیبانی از نمایش ایموجی (Emoji) در نتایج جستجو کرد. صفحاتی که دارای این ایموجی یا شکلک ها هستند، قابلیت جلب توجه بیشتری دارند. این قابلیت از سال ۲۰۱۲ در دستگاله های موبایل فعال بود اما در سال ۲۰۱۵ گوگل به نمایش آنها در دسکتاپ ها نیز پرداخت. این اموجی ها نه تنها در گوگل، بلکه در موتور جستجوی بینگ نیز پشتیبانی می شوند. چند وقتی نیز هست که در گوگل می توانید مستقیما ایموجی ها را به تنهایی یا به همراه کلمات دیگری جستجو کنید. به همین دلیل وقت آن رسیده که سئو سایت خود را متناسب با این شکلک ها درست تنظیم کنیم. در این مقاله به تأثیر ایموجی در سئو سایت می پردازیم.

تأثیر ایموجی در سئو سایت

تأثیر ایموجی در سئو سایت روز به روز در حال افزایش است. ایموجی ها به صفحات سایت شما کمک می کنند تا به صورت متمایزتری در نتایج جستجو ظاهر شوند. در حال حاضر بعضی از شرکت ها از این ایموجی ها در عنوان یا متای توضیحات خود بهره می برند. به عنوان مثال یک وبسایت فروش ساعت مچی میتواند از ایموجی ساعت در کنار ایموجی چهره خندان استفاده کرده تا توجه بیشتری را به سمت خود جلب کرده و کلیک بیشتری از کاربران دریافت کند. به عنوان مثال در همین صفحه نیز از ایمجوی در عنوان صفحه استفاده شده است.
در حال حاضر هم در موتور جستجوی بینگ و هم گوگل میتوانید به جستجوی خود ایموجی ها بپردازید و از صفحات به کاربرنده از این شکل ها بازدید کنید.

آیا می بایست از ایموجی ها در استراتژی سئو سایت استفاده کنیم؟

گوگل در حال پشتیبانی از این کاراکترهای ایموجی است. از همین رو وبمسترهای بیشتری روز به روز به استفاده کنندگان این ایموجی ها اضافه می شوند، چرا که این کاراکترها می توانند نرخ کلیک را افزایش دهند. یکی از بارزترین ویژگی های ایموجی ها این است که آنها حاوی حس خاصی هستند و این حس را می توانند به کاربر منتقل کنند. از این رو کاربران قبل از کلیک متوجه موضوع سایت شده و این مسئله اعتماد آنها را افزایش می دهد. از آنجا که گوگل به وبمسترها اجازه استفاده از ایموجی ها را می دهد، بنابراین لازم است که از تأثیر ایموجی در سئو به شکل بهینه استفاده شود.

چگونه ایموجی ها بر روی سئو تاثیر می گذارند؟

از آنجا که نرخ کلیک یا CTR یکی از فاکتورهای مهم گوگل در ارزیابی تجربه کاربری و رتبه بندی سایت ها محسوب می شود، از تأثیر ایموجی در سئو می توان در بهینه سازی این پارامتر استفاده کرد.

در هنگام استفاده از ایموجی ها آنها را در عنوان صفحه، متای توضیحات و یا حتی تبلیغات گوگل به کار برید. ایموجی ها صرف به عنوان ابزار دکوراسیون سایت شما نیستند و می بایست از ایموجی های مرتبط با موضوع صفحه در این مکان ها استفاده کرد. صرف استفاده از یک کاراکتر تصادفی، کار صحیحی نیست و حتی ممکن است تأثیر ایموجی در سئو سایت شما به شکل منفی ظاهر شود.

به عنوان مثال از ایموجی تلفن در صفحه تماس سایت، ایموجی افراد در صفحه درباره ما و همینطور ایموجی هدیه در صفحات فروشگاهی سایت می توانید استفاده کنید. همچنین میتوانید از کاراکترهای مرتبط در هنگام تعطیلات و پیشنهادات فصلی استفاده کنید.

نتایج جستجوی دارای ایموجی شکل جدیدتری را نسبت به نتایج سنتی دارند و از این رو موجب بهتر دیده شده سایت شما در نتایج جستجو می گردند. کاربران به این کاراکترها توجه می کنند و از دید آنها مخفی نمی ماند. در نتیجه نرخ کلیک سایت ارتقا می یابد. این فاکتور به تنهایی موجب ارتقا رتبه سایت نمی گردد، اما اگر به صورت صحیحی استفاده شود، موجب افزاش CTR و در نتیجه به صورت غیر مستقیم موجب بهبود رتبه می گردد.

کدهای ایموجی

انواع کدهای اموجی را می توان در سایت getemoji.com مشاهده کرد. برای استفاده از آنها کافیست مورد دلخواه خود را کپی پیست کنید.

مثال هایی از استفاده ایموجی

در ادامه به بیان استفاده ایموجی در وبسایت ها و همینطور نحوه نمایش و تأثیر ایموجی در سئو و نتایج جستجو می پردازیم.

با جستجوی ایموجی عینک با نتیجه زیر رو به رو شدیم. اگر دقت کنید نتایج جستجو متمرکز بر ایموجی عینک هستند و نه خود کلمه عینک.

تأثیر اموجی در سئو سایت

اگر بخش ویدئوها بروید ویدئوهای آپلود شده در یوتیوب را مشاهده می کنید که صرفا با داشتن این ایموجی در عنوان خود، در رتبه بالایی از نتایج قرار گرفته اند.

تأثیر ایموجی بر جستجوی گوگل

 

همینطور که مشاهده کردید، بهینه سازی برای ایموجی ها می تواند در سئو محلی کسب و کار شما تاثیر گذار باشد.

آیا کاربران اینترنت ایموجی ها را جستجو می کنند؟

با اینکه موتورهای جستجو به کاربران اجازه جستجوی ایموجی ها را می دهند، اما آیا کاربران نیز از این قابلیت استفاده می کنند؟ با جستجویی که در ابزارهای سئو موجود در وب داشتیم داده ای حاصل نشد اما در جستجوی بعضی از موارد، گوگل پیشنهاداتی را ارائه می داد که شامل ایموجی ها بودند. این مسئله نشان از جستجوی هر چند کم آنها دارد. بری شوآرتز کارمند شرکت گوگل نیز گزارش داده که در صورتی که کاربران از طریق جستجوی ایموجی ها به وب سایت شما برسند، این مورد در کنسول جستجوی گوگل گزارش خواهد شد.

با گذشت زمان و استفاده بیشتر کاربران از ایموجی ها، می توانیم داده های بیشتری را در این مورد جمع اوری کرده و رفتار آنها در این نوع جستجوها را آنالیز کنیم. تا آن زمان می توانیم رقبای خود را بررسی کرده تا ببینیم که از چه ایموجی هایی در صفحات خود استفاده می کنند و ما نیز بالطبع همان ها را مورد آزمایش قرار دهیم. همچنین می توانیم با کمی جستجو ایموجی مرتبط با کسب و کار خود را بیابیم و استفاده از آنها را تمرین کنیم. پس از تأثیر ایموجی در سئو سایت خود قافل نشوید.😉

0 thoughts on “تأثیر ایموجی در سئو سایت و نحوه استفاده از آن‌ها 😎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.