چگونه یک سایت پولساز داشته باشیم؟ + راز سایت های پولساز!

سایت پولسازکسب و کار اینترنتی یعنی کسب درآمد بالا با روش های ساده و راحت تر. کسب و کارهای سنتی (مانند مغازه ها) محدود به مکان و زمان هستند و فقط می توانند به یک محل خاص (مانند یک خیابان در تهران) و در یک زمان خاص (از صبح تا بعد از ظهر) کالا بفروشند. اما کسب و کار اینترنتی از همان روز اول مشتری هایش از سراسر ایران هستند و حتی می تواند یک سایت پولساز جهانی شود. راه اندازی سایت برای یک کسب و کار می‌تواند درآمد خوبی داشته باشد به شرطی که قوانین کسب و کار اینترنتی را بدانیم.

هر سایت پولساز و کسب و کار آنلاین موفق رازهایی دارد. رازها و ترفندهایی که آن ها را به این موفقیت بزرگ رسانده است. اما کمی که ریزبینانه‌تر که نگاه کنیم متوجه می شویم که منشأ این موفقیت ها فقط به یک نکته ختم می شود. پس شما هم می توانید این یک نکته را بدانید و یک کسب و کار اینترنتی فوق العاده و یک سایت پولساز داشته باشید.

آیا واقعا کسب و کار اینترنتی و سایت درآمد دارد؟

برای خیلی از افراد داشتن یک سایت همیشه گزینه دوم است. تصور افراد این گونه است که «من اگر برای کسب و کار خودم یک سایت هم داشته باشم بهتر است» یا «کسب و کار اینترنتی می تواند به افزایش درآمد کسب و کسب و کار سنتی من کمک کند». اما واقعا درآمد کسب و کار اینترنتی بهتر است یا کسب و کار سنتی؟ سایت های بزرگ ایران چقدر درآمد دارند؟ راز سایت های پولساز چیست؟

بهتر است اول کمی در مورد درآمد سایتهای بزرگ و پولساز ایرانی صحبت کنیم تا به عمق ماجرا پی ببرید. سایت های تخفیف گروهی را می شناسید؟ سایت هایی مانند تخفیفان، نت برگ و گلدتگ از بزرگترین سایت های تخفیف گروهی در ایران هستند که این روزها درآمدهای میلیاردی پیدا کرده اند. درآمد این سایت ها به قدری زیاد شده است که حتی صاحبان آن ها را هم شگفت زده کرده است! برای محاسبه سود این سایت ها یکی از تخفیف های آن ها را ضرب در ۱۵درصدی که دریافت می کنند کنید تا متوجه شوید از هر تخفیف بالای ۲۰میلیون تومان سود می کنند!

سایت های آموزشی هم در این مسیر بی نصیب نیستند. این سایت ها یک آموزش را یکبار ضبط و تولید می‌کنند و چندین سال آن را به هزاران نفر می فروشند. به نظر شما چند درصد از مبلغ فروش آموزش ها برای آن ها سود است؟

  • چه چیزی باعث موفقیت این سایت ها شده است؟
  • چرا این کسب و کارها موفق شدند و بقیه کسب و کارها نشدند؟
  • چگونه یک سایت پولساز به وجود می آید؟

راز سایت های پولساز چیست؟

سایت پولساز - راز سایت های پولساز

از جهات مختلفی کسب و کارهای اینترنتی را بررسی کردیم تا منشأ موفقیت آن ها را بفهیم. از هرجهتی که آن ها را بررسی کردیم سرانجام به یک نکته می رسیدیم! نکته ای که در همه صاحبان سایت های پولساز به خوبی مشاهده می شد. و آن هم این است که این همه ی مدیران این کسب و کارها دانش کسب و کار اینترنتی را دارند و به قول معروف به خوبی کار در اینترنت را بلد هستند. آن ها می دانند که کسب و کار اینترنتی اولین و مهمترین کاری هست که باید انجام دهند. آن ها تمرکز خود را فقط روی کسب و کار اینترنتی خود گذاشتند و به یک سایت پولساز تبدیل شدند.امروزه کسب و کار اینترنتی به یک علم تبدیل شده باشد و هرکسی که آموزش کسب و کار اینترنتی را فرا گرفته باشد می‌تواند موفق باشد.

برادران حمید و سعید محمدی بنیان گذاران دیجی کالا هستند. شاید تابحال اسن آن ها را نشنیده باشید. برادران محمدی از سوپراستارهای کسب و کار اینترنتی ایران هستند که وقتی صحبت های آن ها را می شنوی انگار کسب و کار اینترنتی با گوشت و پوست و استخوان آن ها یکی شده است. کاملاً واضح است که آن ها مسیر کسب و کار اینترنتی را بلد هستند و از همان روز اول تأسیس دیجی کالا (سال ۸۵) با یک استراتژی حرفه ای پیش رفته اند تا به جایگاه امروزی برسند.

چگونه ما یک سایت پولساز داشته باشیم؟

سایت پولساز - چگونه سایت پولساز داشته باشیم

شما هم می توانید که کسب و کار اینترنتی موفق و یک سایت پولساز داشته باشید. این رؤیا کاملاً دست یافتنی است و به هیچ عنوان دور از دسترس نیست. اما برای این موفقیت شما هم باید دانش کسب و کاری خودتان را بالا ببرید. باید از صفر شروع کنید و به صد برسید.

در مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید ابتدا مقدمات کسب و کار اینترنتی را یاد بگیرید. یاد بگیرید که چگونه فرصت ها را شناسایی کنید، چگونه بفهمید ایده شما مناسب است یا خیر، چگونه یک محصول خوب با فروش بالا ارائه دهید و…

بعد از یاد گرفتن مقدمات کسب و کار، باید ساخت سایت و ساخت فروشگاه اینترنتی را یاد بگیرید. سایت شما نشانه شخصیت کسب و کار شما است پس باید بتوانید یک سایت مناسب بسازید.

اما بخش سوم یک کسب و کار، مهم ترین بخش آن است. این بخش مربوط به مدیریت و بازاریابی کسب و کار اینترنتی شما است. شما باید بتوانید مشتریان را به سایت خود بیاورید و آن ها را در سایت خود نگه دارید. اگر بهترین سایت دنیا را هم داشته باشید شاید سایت‌تان پولساز نباشد. مدیریت و بازاریابی اصولی کسب و کار باعث می‌شود به درآمد برسید. کارهایی مانند:

نوشتن متن‌های تبلیغاتی حرفه‌ای در سایت
افزایش رتبه سایت در گوگل یا سئو
افزایش امنیت سایت
ایمیل مارکتینگ
ایجاد ترافیک رایگان و پولی
ساخت تبلیغات و کمپین‌های اینترنتی
تحلیل سایت و ترافیک آن

در این بخش جای دارند و باز هم تأکید می کنیم که این بخش مهم ترین بخش کسب و کار شما است.

موارد بالا به صورت کلی گفته شده‌اند و هرکدام از آن ها شامل بخش های گسترده تری می شوند. نگران نباشید، این مطالب بسیار ساده هستند و اگر شخصی به آن ها تسلط کافی داشته باشد مطمئناً و بدون هیچ ریسکی در کسب و کار اینترنتی خود موفق خواهد بود و یک سایت پولساز خواهد داشت.

کسب و کار اینترنتی چقدر سرمایه نیاز دارد؟

سایت پولساز - سرمایه کسب و کار اینترنتی

شاید شما هم این حرف که «کسب و کار اینترنتی به هیچ سرمایه ای نیاز ندارد» را شنیده باشید اما اگر واقع بینانه به ماجرا نگاه کنیم متوجه می شویم که این حرف کاملاً غلط است.
در کسب و کار اینترنتی یک حداقل سرمایه ای نیاز است. این حداقل سرمایه صرف چیزهایی مانند: لپ تاپ یا کامپیوتر، اینترنت، ساخت و نگهداری سایت و محصولات (بسته به حوزه کاری) می شود. باز هم خیلی نگران نباشید، اگر این مطلب را در سایت مهندس وب مطالعه می کنید به احتمال زیاد شما به لپ تاپ و اینترنت دسترسی دارید پس باید سرمایه خودتان را برای ساخت و نگه داری سایت و محصولات صرف کنید.
ساخت و نگه داری سایت در ابتدای کار هزینه زیادی ندارد و اگر شما خودتان ساخت و مدیریت سایت را یاد بگیرید هزینه های شما به شدت کاهش پیدا می کند و تقریبا به ماهانه ۵۰هزار تومان(!) می رسد.

حرف آخر

در این مقاله سعی کردیم که مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی و ساخت یک سایت پولساز را به شما نشان دهیم. همانطور که گفتیم دانش کسب و کار اینترنتی در موفقیت در این مسیر حرف اول را می زند و همچنین می تواند هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش دهد. پس اگر تصمیم گرفتید یک کسب کار اینترنتی راه اندازی کنید سعی کنید که اول آموزش های لازم را ببینید و نگران شکست خوردن در این مسیر نباشید. اگر اطلاعات شما کافی باشد مطمئناً موفق خواهید شد.

0 thoughts on “چگونه یک سایت پولساز داشته باشیم؟ + راز سایت های پولساز!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.