ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با contact form 7

ساخت فرم تماس با ما در وردپرسامروزه اولین انتخاب کاربران برای برقراری ارتباط با با مدیریت یک سایت برگه تماس با ما است. این برگه باعث ارتباط سریع کاربر با مدیریت سایت، افزایش رابط کاربری و همچنین افزایش اعتماد کاربران به سایت می‌شود و به همین دلیل می‌توان این برگه را یکی از مهم ترین و ضروری ترین برگه های یک وبسایت دانست. در وردپرس افزونه های زیادی برای ساخت این برگه وجود دارد که هرکدام مزیت های خاص خود را دارند. یکی از افزونه های معروف ساخت فرم تماس با ما در وردپرس افزونه contact form 7 است که در عین سادگی و سبک بودن بسیار پرکاربرد است و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند. این افزونه هم اکنون بیش از یک میلیون نصب فعال دارد.

ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با contact form 7

برای ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با این افزونه، مراحل ساده و آسانی را در پیش دارید. به طور کلی مراحل کار به این شکل است که بعد از نصب افزونه contact form 7 شما می‌توانید از فرم های آماده استفاده کنید یا یک فرم جدید و شخصی سازی شده درست کنید. پس از ساخت فرم یک شورت کد دریافت می‌کنید که می‌توانید از آن برای نمایش فرم در برگه ها یا پست ها استفاده کنید.

ساخت فرم تماس با ما در وردپرس

مراحل ساخت فرم تماس با در وردپرس:

۱- افزونه Contact Form 7 را روی وردپرس خود نصب و فعال کنید (برای دانلود افزونه از لینک موجود در انتهای مطلب می‌توانید استفاده کنید). هنگامی که افزونه را فعال کنید در پنل مدیریت وردپرس شما گزینه جدیدی به نام «فرم تماس» ظاهر می‌شود.

افزودن-فرم تماس با ما در وردپرس

در بخش تماس با ما همانطور که در تصویر می‌بینید سه زیر منو وجود دارد:
فرم های تماس (Contact Forms): مشاهده فرم هایی که قبلا ایجاد شده
افزودن جدید (Add New): ایجاد یک فرم جدید
یکپارچه سازی (Integration): ارتقا به نسخه تجاری(پولی) و استفاده از افزونه های مکمل این پلاگین

۱-انتخاب عنوان

اکنون ما قصد داریم که یک فرم تماس جدید بسازیم. برای این کار بر روی گزینه افزودن جدید (Add New) کلیک می‌کنیم.

عنوان-فرم تماس با ما در وردپرس

اولین مرحله ساخت فرم تماس با ما در وردپرس انتخاب یک عنوان برای فرم است. این عنوان فقط برای شناسایی فرم شما استفاده می‌شود و در سایت ظاهر نمی‌شود.

در زیر نوار عنوان گزینه های فرم، ایمیل، پیام و تنظیمات اضافی وجود دارد که بررسی و انجام تنظیمات دلخواه برای هرکدام از این گزینه ها می‌پردازیم:

۲-فرم: ساخت فیلد های فرم

در بخش فرم فیلد های فرم تماس با ما به صورت کدنویسی شده وجود دارند. فیلد های اولیه شامل نام، ایمیل، موضوع و پیام شما هستند. اگه عنوان فیلد ها به زبان انگلیسی نمایش داده می‌شوند خودتان به صورت دستی آن ها را به زبان فارسی و مانند تصویر ترجمه کنید. اگر به فیلد های اضافه تری نیاز داشتید می‌توانید با کلیک کردن روی گزینه های مجود در زیر نوار عنوان آن ها را به فرم خود اضافه کنید.

فرم-فرم تماس با ما در وردپرس

۳-ایمیل: تنظیمات ایمیل گیرنده

افزونه contact form 7 اطلاعات و پیام هایی که کاربران در بخش تماس با ما برای مدیریت سایت ارسال می‌کنند را به ایمیل شما ارسال می‌کند. شما در این قسمت باید ایمیلی که می‌خواهید پیام های کاربران به آن ارسال شود را وارد کنید.

ایمیل-فرم تماس با ما در وردپرس

ایمیل۲

در پایین قسمت ایمیل گزینه ای با نام «ایمیل ۲» وجود دارد که برای محکم کاری ارسال ایمیل ها به کار می‌رود. ایمیل۲ را فعال کنید و دوباره ایمیل مورد نظر را وارد کنید تا اگر به هرنحوی پیامی به ایمیل اول ارسال نشد به ایمیل دوم ارسال شود.

ایمیل2-فرم تماس با ما در وردپرس

۳-پیام: پیام هایی که به کاربر نمایش داده می‌شود

در بخش پیام شما می‌توانید پیام هایی که به کاربر نمایش داده می‌شود (مانند خطاها یا موفق بودن ارسال پیام) را مشاهده، ویرایش یا در صورت انگلیسی بودن فارسی سازی کنید.

پیام-فرم تماس با ما در وردپرس

۴-تنظیمات اضافی: شخصی سازی به وسیله کدنویسی

اگر کدنویسی بلد هستید می‌توانید از این بخش استفاده کنید و با استفاده از کدهای css فرم های خود را شخصی سازی کنید.

تنظیمات اضافی-فرم تماس با ما در وردپرس

پس از اتمام کار روی گزینه ذخیره یا save کلیک کنید تا فرم شما ایجاد شود و افزونه شورت کد فرم ساخته شده را به شما نمایش دهد. برای نمایش فرم تماس با ما در سایت باید شورت کد را کپی کنید:

شورت کد-فرم تماس با ما در وردپرس

اکنون که شورت کد را کپی کردید باید آن را در برگه یا نوشته مورد نظر قرار داده و ذخیره کنید.(توصیه می‌شود صفحه تماس با ما را در یک برگه بسازید)

برگه-فرم تماس با ما در وردپرس

فرم تماس با ما شما آماده است. اکنون می‌توانید آن را مشاهده کنید:

contact form 7-فرم تماس با ما در وردپرس

صفحه افزونه

0 thoughts on “ساخت فرم تماس با ما در وردپرس با contact form 7

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.